Kosmetikas testēšanas nodaļa

Biocīdu testēšana

Mūsu labi aprīkotas laboratorijas nodrošina iedarbības testēšanu biocīdiem produktiem saskaņā ar pašreiz spēkā esošam normām par ķīmiskiem dezinfekcijas un antiseptiskiem līdzekļiem.

 

Mūsu laboratorijā mēs veicam testus, lai pārbaudītu, vai produktam piemīt biocīdu īpašības, saskaņā ar ražotāja deklarēto un vai ir efektīvi, kā baktericīdais un fungicīdais produkts.

 

Nepieciešams veikt specializētus testus, pirms produkts ir reģistrēts kā biocīds pilnvarota valsts iestādē – Zāļu, medicīnas ierīču un Biocīdu reģistrēšanas birojs.

 

Mēs testējam tādus produktus, kā piemēram:

 

 • biocīdi lietošanai cilvēka higiēnai
 • dezinfekcijas līdzekļi sabiedriskai un individuālai lietošanai
 • produkti, ko izmanto virsmu dezinfekcijai, kuras tiek izmantotas tiešai saskarei ar pārtikas vai barības produktiem

 

Mūsu iekārtas nodrošina testus saskaņā ar sekojošiem standartiem:

 

 • PN-EN 1276 Ķīmiskie dezinfekcijas un antiseptikas līdzekļi – Kvantitatīvs suspensijas tests baktericīdās aktivitātes novērtēšanai ķīmisko dezinfekcijas un antiseptikas, ko izmanto pārtikas, rūpniecības, sadzīves, kā arī iestādēs – Testa metode un prasības (2. fāze, 1. solis)
 • PN-EN 13697 Ķīmiskie dezinfekcijas un antiseptikas līdzekļi – Kvantitatīvs bez porām tests izvērtēšanai baktericīdi, un / vai fungicīda aktivitāte ķīmisko dezinfekcijas līdzekļu, ko izmanto pārtikas, rūpniecības, iekšzemes un iestādēs – Testa metode un prasības bez mehāniskas Action (2.fāze / solis 2)
 • PN-EN 13704 Ķīmiskie dezinfekcijas līdzekļi – Kvantitatīvs suspensijas tests novērtēšanai Sporicidal aktivitātes ķīmisko dezinfekcijas līdzekļu, ko izmanto pārtikas, rūpniecības, mājsaimniecības un sabiedriskajā – Testa metode un prasības (2. fāze, 1. solis)
 • PN-EN 1499 Ķīmiskie dezinfekcijas līdzekļi un antiseptiķi – Higiēniska mazgāšana ar rokām – Testa metode un prasības (2.fāze / 2)
 • PN-EN 1500 Ķīmiskie dezinfekcijas līdzekļi un antiseptiķi – Higiēniska Handrub – Testa metode un prasības (2.fāze / 2)
 • PN-EN 1650 Ķīmiskie dezinfekcijas un antiseptikas līdzekļi – Kvantitatīvs suspensijas tests fungicīdās aktivitātes novērtēšanai ķīmisko dezinfekcijas un antiseptikas, ko izmanto pārtikas, rūpniecības, sadzīves, kā arī iestādēs – Testa metode un prasības (2. fāze, 1. solis)
 • PN-EN 1656   Ķīmiskie dezinfekcijas un antiseptikas līdzekļi – Kvantitatīvs suspensijas tests baktericīdās aktivitātes novērtēšanai ķīmisko dezinfekcijas un antiseptikas veterinārijas nozarē lietojamo – Testa metode un prasības (2.fāze / soli 1)
 • PN-EN 1657:2016-06 Ķīmiskie dezinfekcijas un antiseptikas līdzekļi. Kvantitatīvs suspensijas tests novērtēšanai fungicīdu pagatavošanai un pret raugu iedarbības ķīmisko dezinfekcijas un antiseptikas līdzekļu izmanto veterinārajā jomā. Testa metode un prasības (2 fāze, 1. solis)